Nasza nowa ekopracownia

Nowoczesna klasopracownia.
W roku szkolnym 2019/2020 Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. ks. Jerzego Popiełuszki, pozyskał środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu na zadania z edukacji ekologicznej pt. Nasze ekologiczne pracownie dla Technikum Gastronomiczno – Usługowego. Pozyskana dotacja opiewała na kwotę 42 248,00 zł. i pozwoliła stworzyć pierwszą ekologiczną pracownię pod nazwą „Nasza Ekologiczna Pracownia”. W ramach zadania odnowiono salę lekcyjną, położono fototapetę, zakupiono meble, sprzęt multimedialny i komputerowy oraz pomoce dydaktyczne, które będą służyły do przeprowadzania zajęć dydaktycznych, zarówno w szkole jak i w terenie. Zajęcia terenowe umożliwiają obserwację i dokonywanie doświadczeń, pobudzają wyobraźnię i logiczne myślenie. Dzięki temu od nowego roku szkolnego młodzież naszej szkoły będzie mieć zajęcia w nowoczesnej pracowni. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu zainteresowania ekologią i środowiskiem. Wpłynie również na podniesienie efektów kształcenia z zakresu geografii. Poszerzona baza dydaktyczna pozwoli nauczycielom wzbogacić prowadzone zajęcia lekcyjne, a dla młodzieży będzie wsparciem w przyswajaniu wiedzy na temat otaczającego ją świata.