Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

W środę 28.11.2018 r. odbył się szkolny etap XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.  Do testu składającego się z dwudziestu pytań przystąpiło siedemnastu uczniów naszej szkoły.
Z zagadnieniami z zakresu zdrowego odżywiania, zdrowia, aktywności fizycznej, profilaktyki  chorób cywilizacyjnych najlepiej poradziło sobie dwoje uczniów- Dominika Łaska z II TG/F i Maciej Gębicki z IV TG/F. Regulamin konkursu przewidywał tylko jednego zwycięzcę, więc niezbędna była dogrywka. Pierwsza - w postaci testu - nie wyłoniła zwycięzcy. Dopiero kolejna dogrywka pozwoliła Maciejowi Gębickiemu na udział w etapie rejonowym i reprezentowanie tam naszej szkoły.
Życzymy powodzenia!