Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4
im. księdza Jerzego Popiełuszki w Piotrkowie Trybunalskim

Oferta

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Link do elektronicznego naboru do szkoły


http://lodzkie.edu.com.pl
W NASZEJ SZKOLE PROPONUJEMY KIERUNKI KSZTAŁCENIA:

TECHNIKUM GASTRONOMICZNO - USŁUGOWE

Nauka trwa cztery lata i umożliwia uzyskanie świadectwa maturalnego oraz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. W ramach technikum proponujemy następujące zawody:

TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Zawód ten pozwoli Ci zdobyć wykształcenie w zakresie żywienia zbiorowego. Szkoła przygotuje Cię do prowadzenia działalności gospodarczej, obejmującej usługi gastronomiczne, hotelarskie i agroturystyczne. Po jej ukończeniu będziesz mógł prowadzić własną firmę lub pracować w punktach gastronomicznych (restauracjach, kawiarniach), jak również objąć stanowisko szefa kuchni.

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Jeżeli w życiu kierujesz się fantazją i pasją, jesteś cierpliwy i pragniesz rozwijać swoje talenty, postaw na zawód z przyszłością. Od wieków fryzury i makijaż stanowią nieodłączny element mody, który zmienia się wraz z ubiorem i aktualnymi trendami.
W programie nauczania są:
higiena, materiały fryzjerskie, technologia fryzjerska, stylizacja, podstawy działalności usługowej, pracownia fryzjerska, język obcy zawodowy.

TECHNIK SPEDYTOR

Technik spedytor to zawód, który daje duże perspektywy zatrudnienia. W naszym regionie powstaje coraz więcej przedsiębiorstw transportowo – spedycyjnych i logistycznych. Jako spedytor zajmiesz się organizacją transportu, świadczeniem usług w zakresie dostawy ładunku, jego ubezpieczenia, przewozami międzynarodowymi oraz przygotowaniem do odprawy celnej.

TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI

Celem kształcenia w tym zawodzie jest przygotowanie Cię do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych przetwórstwa spożywczego lub instytucjach prowadzących badania i ocenę żywności. W ostatnim roku nauki będziesz mógł wybrać specjalizację, która dotyczy produkcji w poszczególnych branżach przetwórstwa spożywczego, np. produkcji piekarsko–ciastkarskiej lub przetwórstwa mięsnego.

KELNER

Jako kelner poznasz zasady prawidłowego żywienia, sporządzania potraw z różnych krajów, obsługi konsumenta, organizowania i obsługiwania przyjęć okolicznościowych, dekoracji sal, stołów i potraw.

TECHNIK AGROBIZNESU

Jest to atrakcyjny kierunek, na który składa się: produkcja, ekologia, zagadnienia ekonomiczno – prawne oraz fundusze unijne. Jako uczeń zdobędziesz umiejętności związane z produkcją rolniczą, tworzeniem własnej firmy, stosowania efektywnych strategii marketingowych, zaopatrzeniowych, handlowych i finansowych firmy.

 

BRANZOWA SZKOŁA I STOPNIA


Nauka trwa trzy lata. Uczeń jest pracownikiem młodocianym (odbywa praktyki w wybranym zakładzie pracy) i otrzymuje wynagrodzenie. W ramach branżowej szkoły I stopnia proponujemy następujące zawody:
 

KIEROWCA MECHANIK (NOWY KIERUNEK)

Kierowca mechanik to jeden z zawodów, który stwarza możliwość uzyskania odpowiednich uprawnień do wykonywania przewozów drogowych, tym samym stwarza możliwość wykonywania odpowiedzialnej pracy w stale rozwijającym się sektorze przedsiębiorstw świadczących szeroko rozumiane usługi transportowe. Osoby wykonujące ten zawód w przyszłości, jako wykwalifikowana kadra przedsiębiorstw transportowych, będą mogły znaleźć zatrudnienie na rynku pracy, na którym istnieje stałe zapotrzebowanie na pracowników posiadających uprawnienia kierowcy samochodu ciężarowego.

BLACHARZ SAMOCHODOWY

Zajmiesz się wytwarzaniem lub reperowaniem części tworzących nadwozie i podwozie samochodów, a także montowaniem gotowych elementów. Jako dobry fachowiec będziesz orientował się w instrukcjach obsługi różnych marek samochodów i oceniał stan blach w samochodzie. W programie nauczania kurs na prawo jazdy kategorii B.

CUKIERNIK

Praca cukiernika polega na produkcji wszelkiego rodzaju ciast, ciastek, tortów, deserów, cukierków, pieczywa cukierniczego, lodów i elementów dekoracyjnych. Poznasz dokładne proporcje tworzenia wyrobów kulinarnych oraz różnorodne przepisy. Zawód umożliwi Ci prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.
 

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Zajmiesz się montażem, kontrolą i naprawą układów elektrycznych w samochodach. Współczesne auta zawierają wiele takich podzespołów, dlatego zawód ten wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Podstawowe zadania mechanika to praca przy urządzeniach odpowiedzialnych za sterowanie, zabezpieczanie i sygnalizację w samochodzie. W programie nauczania kurs na prawo jazdy kategorii B.

FRYZJER

Chcesz mieć niebanalną pracę i możliwości rozwoju? Zostań fryzjerem! Nauczysz się dobierać odpowiednie fryzury, preparaty kosmetyczne, poznasz aktualne trendy w modzie. Czeka na Ciebie praca w zakładach fryzjerstwa, salonach urody lub samodzielna działalność (stale odbywają się uroczystości wymagające zadbanej i eleganckiej fryzury).

KUCHARZ

W tym zawodzie będziesz się zajmował sporządzaniem różnych potraw, technikami nakrywania stołów na różne okoliczności, organizacją pracy w bufecie i na sali konsumenckiej, w restauracji, cocktail barze, kawiarni.

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Wybierz ten zawód! Rozwój w budowie samochodów wyraża się ciągłym wprowadzaniem do eksploatacji nowych modeli, typów i odmian pojazdów. Nabyte w szkole umiejętności pomogą Ci w naprawie każdego auta. W programie nauczania kurs na prawo jazdy kategorii B.

PIEKARZ

Jako piekarz zajmiesz się wypiekiem pieczywa, obsługą maszyn i urządzeń służących do jego produkcji. Zostaniesz przygotowany do pracy najemnej oraz do prowadzenia własnej piekarni.

WĘDLINIARZ

Wędliniarz dokonuje obróbki poubojowej tusz, przerabia mięso i podroby na wędliny, wędzonki i wyroby wędliniarskie wg określonych receptur, przy użyciu maszyn. W tym fachu znajdziesz zatrudnienie w ubojniach i zakładach mięsnych.

SPRZEDAWCA

Nauczysz się profesjonalnej obsługi klienta, sprawnego posługiwania się kasą fiskalną oraz towaroznawstwa i praw konsumenta. Pracę znajdziesz w placówkach handlowych.


Nasza szkoła uczestniczy w programie rekrutacji elektronicznej logując się w określonym terminie na stronie lodzkie.edu.com.pl wypełniasz formularze i wpisujesz dane o wynikach nauki w gimnazjum. Następnie system elektroniczny na podstawie uzyskanych przez Ciebie wyników nauki i egzaminu gimnazjalnego przydziela Cię do naszej lub innej szkoły.


 

Warto się u nas uczyć!!!

ZSP nr 4 to:

Zajęcia w najnowszej i najnowocześniejszej hali sportowej w Piotrkowie Trybunalskim.
Techniki samoobrony w ramach lekcji wf.
Biblioteka, komputery i Internet.
Pracownia gastronomiczna, fryzjerska, multimedialna, stołówka, sklepik.
Wycieczki krajowe i zagraniczne.
Super imprezy.
Wiele innych atrakcji.