11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
To już 102 rocznica odzyskania przez Państwo Polskie niepodległości. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.
Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nasze świętowanie ograniczone zostało do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach spotkań grupowych online. Było to związane z przystąpieniem naszej szkoły do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła do hymnu”.