Wyjazd na II Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki

W dniu 23.03.2018 klasa II TS odwiedziła II Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki oraz Warsaw Bus 2018, czyli III Edycję Targów Publicznego Transportu Zbiorowego.
Impreza odbyła się w halach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.
Zakres tematyczny targów to:
  •     Auta ciężarowe
  •     Naczepy i przyczepy
  •     Operatorzy giełd ładunków
  •     Systemy telemetryczne
  •     Sieci serwisów
  •     Karty paliwowe
  •     Części zamienne, wyposażenie, akcesoria, opony, smary, płyny eksploatacyjne
  •     Usługi prawne, brokerskie i ubezpieczeniowe
  •     Oprogramowanie do transportu
  •     Przewozy drogowe
  •     Centra logistyczne, dystrybucyjne i powierzchnie magazynowe
W ramach targów uczniowie mieli również okazję spotkać się z ministrem edukacji narodowej panią Anną Zalewską.
"Gdybym chciała powiedzieć rzecz najważniejszą, to powinnam zacząć od tego, że jesteście bezwzględnie potrzebni rynkowi" – powiedziała minister podczas spotkania z młodzieżą. – "Na dzisiaj 60-70 tys. logistyków, transportowców jest potrzebnych na polskim rynku. To rynek pracowników. Pracodawcy nauczyli się już o pracowników dbać, potrzebują tak wykwalifikowanych ludzi, jakimi wy za moment będziecie" – stwierdziła Anna Zalewska.
Organizatorami wyjazdu oraz opiekunami grupy byli M. Pawlikowska i P. Kopertowski.